Audio Physic Avantera III (Dąb) / 1szt. - Raty 0% - Gwarancja producenta - Salon Łódź - Możliwy montaż u klienta

41 111,00 zł
Brutto Do 7 dni
Ilość

 

Przeczytaj więcej o gwarancji Easy Protect

 

Warunki dostawy

Kolumna głośnikowa podłogowa

Czy kiedykolwiek na koncercie doświadczyłeś dynamiki fortepianu? Od delikatnego pianopianissimo, unoszącego się jak puch, aż po brutalne ataki, w których stalowe struny prawie chcą pęknąć? Hałaśliwa dynamika, pianoforte, wirtuozowska gra między głośnymi i cichymi tonami, wszystko to generuje najgłębsze emocje

Takie skoki w dynamice naprawdę stawiają kolumny przed gigantycznym zadaniem. Podczas gdy fortepian wykorzystuje struny i korpus do przesyłania energii dźwiękowej, głośniki zamiast tego muszą uwolnić ogromną ilość energii dźwiękowej poprzez swoje przetworniki. W przeciwieństwie do instrumentu muzycznego, którego korpus wyznacza barwę i głośność, obudowa głośnika musi pozostawać w stoickim spokoju. Jeśli głośnik zacznie rezonować, to nieuchronnie prowadzi to do niekorzystnych przebarwień tonalnych.

W firmie Audio Physic naszym podstawowym celem zawsze było projektowanie głośników, których obudowy nie zakłócają czystości muzyki. Dlatego Avantera III, podobnie jak wszystkie inne modele z najwyższej półki Audio Physic, charakteryzuje się bogato zaokrąglonym tyłem w połączeniu z nierównoległymi ścianami bocznymi. W ten sposób można uniknąć zakłócających dźwięk fal stojących powstających we wnętrzu obudowy. Usztywnienia i wyjątkowo odporne na skręcanie ceramiczne panele piankowe dodatkowo wzmacniają obudowę i zapewniają przetwornikom doskonałe warunki dla optymalnej wydajności.

Sterowniki najnowszej generacji są używane we wszystkich zakresach częstotliwości. Sterowniki, a także różne płytki PCB, zwrotnice, a także sam terminal połączeniowy są odsprzęgane mechanicznie od obudowy głośnika. Konsekwentna realizacja tej konkretnej filozofii Audio Physic znajduje odzwierciedlenie w doskonałych wynikach pomiarów i niezwykle otwartym, naturalnym dźwięku. Ekstremalne dynamiczne skoki Avantera III z łatwością opanowuje z rękami w dół, zawsze podążając ścieżką dźwiękowych cnót.

Zawsze była muzyka, której słuchanie z dużą głośnością jest po prostu przyjemniejsze. Każdy, kto kiedykolwiek widział występ na żywo guru Techno Paula Kalkbrennera w berlińskiej metropolii Niemiec, wie, jak takie uderzenia mogą prowadzić do prawdziwej dynamiki zespołu. Wszechobecny basowy dźwięk opanowuje publiczność, wszechobecne lepkie powietrze otula poruszające się ciała, a przez strumienie sztucznej mgły migoczą tysiące błysków światła. To bijący puls kosmopolitycznego miasta, to najczystsza emocja.

Posłuchaj Paula Kalkbrennera przez Avantera III, a zostaniesz dosłownie wciągnięty w klubową scenerię wielkiego miasta. Jedno dotknięcie obudowy głośnika natychmiast ujawni, jak cicho pozostaje nawet przy dużej głośności.

Niezależnie od tego, czy są to dzieła orkiestrowe na dużą skalę, fizycznie zawierające beaty techno, czy purystyczne, skąpe pieśni gregoriańskie - Avantera III jest tutaj, aby opanować cały świat muzyki. Te akustyczne arcydzieła zapraszają w emocjonalną podróż do istoty muzyki - niezależnie od tego, jaką muzykę lubisz.

 • Pianka ceramiczna w komorze głośnika niskotonowego = większa kontrola, większa precyzja i więcej basów
 • Specjalne panele akustyczne i zoptymalizowane tłumienie w komorze głośnika średniotonowego = znacznie wyższa rozdzielczość, lepsze obrazowanie przestrzenne i większa jednorodność
 • Srebrne terminale WBT i i zoptymalizowane pod względem wibracji kontakty w głośniku wysokotonowym = znacznie wyższa rozdzielczość, lepsze obrazowanie przestrzenne i większa homogeniczność
 • Specjalne dostosowane kondensatory Clarity Cap w środkowej i dolnej części sekcji zwrotnicy = więcej szczegółów i wyższa rozdzielczości
 • Aluminiowy przód w czarnym lub białym wykończeniu na wysoki połyski i kolorystycznie dopasowanymi panelami przednimi i bocznymi.
 • Specyfikacja Techniczna:
  • Skuteczność: 89 dB
  • Zalecana moc wzmacniacza: 40-250 W
  • Impedancja: 4 Ohm
  • Pasmo przenoszenia: 27 Hz - 40 kHz
  • Wymiary (szer. x wys. x gł.): 240 x 1150 x 420 mm
  • Waga (netto): 38 kg
Audio Physic

Zobacz także