Quadral Aurum Gamma (Biały połysk) / 1szt. - Raty 0% - Gwarancja producenta - Salon Łódź - Możliwy montaż u klienta

25 999,00 zł
Brutto Na zamówienie
Ilość

Minimalna ilość zamówienia tego produktu jest 2.

 

Przeczytaj więcej o gwarancji Easy Protect

 

Warunki dostawy

Kolumna głośnikowa podłogowa, aktywna

Seria quadral AURUM to idealne połączenie akustyki i estetyki, stworzone z myślą o osobach kochających muzykę i chcących doświadczyć każdego jej niuansu. Daj się ponieść AURUM, nieustannie zaskakując i fascynując w podróży.

Ta sekcja zawiera wszystkie informacje dotyczące świata AURUM - to wszystko, co musisz wiedzieć i więcej o naszej wrodzonej fascynacji i pasji, dzięki której AURUM jest tym, czym jest dzisiaj. Zanurz się jeszcze bardziej za pośrednictwem wyspecjalizowanego sprzedawcy.

Firma Quadral wprowadza do swojej oferty w prestiżowej serii AURUM dwa modele aktywnych kolumn głośnikowych o nazwach: „Alpha” i „Gamma”.

W obu modelach znajdują się:

• najwyższej klasy wzmacniacze audio 

• streaming sygnału High-resolution

• kalibracja pokoju odsłuchowego DIRAC®LIVE

• wysokiej klasy mikrofon pomiarowy

• zdalne sterowanie

ELEKTRONIKA

Skoncentrowana moc i wyrafinowana kontrola sygnału, to główne cechy nowej aktywnej elektroniki AURUM. W obu modelach przetworniki niskotonowe napędzane są przez wysokiej klasy wzmacniacze impulsowe klasy D, natomiast głośnik wysokotonowy współpracuje z muzykalnym wzmacniaczem analogowy.

Większy model, AURUM ALPHA, osiąga imponującą moc 700W (THD @ 1%). Poszczególne wzmacniacze sterowane są za pomocą procesora cyfrowego o dużej mocy obliczeniowej. DSP ustanawia niezwykle precyzyjne wymagania dla każdego przetwornika. Aby zminimalizować wpływ pomieszczenia na jakość brzmienia, w pakiecie znajduje się pełna wersja wielokrotnie nagradzanego systemu kalibracji DIRAC®. Dostępne są: wejścia analogowe symetryczne/niesymetryczne, wejścia cyfrowe: optyczne i koaksjalne S/PDIF.

Model AURUM GAMMA przeznaczony do mniejszych pomieszczeń i osiąga moc 350W (THD @ 1%). Tu podobnie jak w modelu ALPHA znajduje się procesor DSP i system kalibracji DIRAC®. Dostępne są: wejścia analogowe symetryczne/niesymetryczne, wejścia cyfrowe: optyczne i koaksjalne S/PDIF.

KONSTRUKCJA

Głównym założeniem konstrukcyjnym przyświecającym inżynierom przy projektowaniu nowych kolumn aktywnych było uzyskanie maksymalnej energii, dynamiki i wydajności z jak najmniejszych obudów. 

Przetworniki basowe znajdują się w obudowie zamkniętej. Ta koncepcja jest idealna dla reprodukcji czystych, mocnych impulsów, a także melodyjnego i muzykalnego basu. Potrzebuje jednak głośników subniskotonowych o niskim współczynniku zniekształceń i bardzo dużej mocy. W kolumnach aktywnych AURUM nie stanowi to problemu. Bardzo wydajne wzmacniacze 350 W i 700 W gwarantują nieograniczoną dynamikę i znajdują się w wydzielonej wentylowanej komorze.

By zachować smukły przód z dobrą szeroką emisją dźwięku, głośniki niskotonowe są umieszczone z boku. Głośniki średniotonowe mają odpowiednio 15cm i 18 cm.

W obu konstrukcjach zastosowano wstęgowy głośnik wysokotonowy quSENSE®. W modelu ALPHA to nieco większy przetwornik o długości 90mm natomiast natomiast w modelu GAMMA wstęga ma długość 70mm. W obu wypadkach sygnał dochodzący do membran jest transformowany do niższego napięcia. Magnes jest neodymowy. 

STREAMING

Najlepszą cechą aktywnych modeli AURUM, jest niewątpliwie możliwość strumieniowego oraz przesyłania muzyki z różnych źródeł. Najprostszy sposób to pamięć USB z plikami muzycznymi, wystarczy wybrać ja jako źródło w aplikacji.

Możesz także połączyć z kolumnami swoją sieć domową i za pomocą aplikacji odtwarzać całą kolekcję muzyki zapisaną na dysku sieciowym. Jeśli lubisz słuchać radia, aktywny głośnik AURUM może również uzyskać dostęp do stacji radiowych lub podcastów za pośrednictwem Airable®. Ze względu na format danych o wysokiej rozdzielczości, ze znacznie lepszym dźwiękiem zintegrowano kolumny aktywne z portalem Tidal®.

Type

3-way

Principle

Closed

Total output power

350W@1%THD

Frequency response (Hz)

20…48.000 Hz

Crossover frequency (Hz)

115/3.000 Hz

Signal processing
Tweeter

quadral quSENSE® 70mm

Midrange

2x 155 mm Ø quadral ALTIMA®

Woofer

2x 235 mm Ø quadral ALTIMA®

Size (w x h x d) in cm

111 x 25 x 46 cm

Weight in kg

54,9 kg

Quadral